Post Single Page

‘Kobiecość’ wystawa fotografii

M. Sobczak

In news Posted

Kobiecość. To właśnie taki tytuł ma moja najnowsza wystawa, którą nadal możecie oglądać w Poznaniu w przestrzeni City Park Poznań.

Składa się na nią dwadzieścia kadrów, portretów kobiecych,  które są podsumowaniem moich ostatnich dwóch lat pracy. Spotkania z kobietami stały się bowiem w naturalny sposób dominującym nurtem mojej fotografii. Co cieszy mnie ogromnie. Są one bowiem czymś więcej niż zdjęciami… są wymianą myśli, energii, terapią, radością… Każda z Nas jest niepowtarzalna, każda inna. Ciągle podkreślam, że niezależnie od wieku, wagi, ilości zmarszczek i wyglądu po prostu Jesteście piękne! I mam nadzieję, że widać to w kadrach!

Kobiecość zatem rozumiana można być różnie…czasami jest to sukienka i szpilki, choć to wydanie jest tym najbardziej stereotypowym 😉 ale kobiecość to także emocje – to uśmiech, zaduma, spontaniczność, nostalgia! Uchwycone, zatrzymane dają obraz Ciebie w tej najpiękniejszej możliwej formie  – w prawdzie!

Wszystkie zaprezentowane fotografie świadomie są czarno-białe…zawsze uważałam, że wtedy to niewypowiedziane ‘coś’ widać lepiej, kiedy unikam koloru. Portret kobiecy, rozumiany tak szeroko. Kobiecość i jej wszelkie odsłony.

Każde zdjęcie ma swoją historię i zaplecze. Wykonane w innym miejscu i okolicznościach stało się samo w sobie opowieścią.

Zapraszam serdecznie. Uwierz mi na słowo, że zdjęcia prezentowane w dużym formacie, w wydruku to zupełnie coś innego niż zdjęcie w telefonie czy na ekranie komputera. Cieszę się, że mogłam je zaprezentować w takiej formie.

O zapleczach przygotowania wystawy może niebawem 😉

Tymczasem tutaj dla Was mały reportaż z otwarcia. Dziękuję ślicznie Alicja Kajdrys-Łomża za ujęcie tych chwil.