Post Single Page

Tango – moja pierwsza wystawa :)

M. Sobczak

In news Posted

Pokazać swoje prace w formie wystawy, to chyba marzenie każdego fotografa 🙂 Zdjęcia w formie wydrukowanej, oprawionej mają bowiem zupełnie inną siłę przekazu. Są namacalne. Moja pierwsza wystawa dotyczyła fotografii wyjątkowych, bo związanych z tangiem – tańcem, który skradł moją duszę.

TANGO – jako jako projekt fotograficzny realizuję od ponad roku, kiedy to rozpoczęła się moja przygoda z tangiem. Przedstawione w ramach wystawy zdjęcia zostały wykonane podczas poznańskich milong i są próbą uchwycenia emocji, które towarzyszą tańczącym w trakcie tańca. Z umiłowania do portretu i czarno – białej formy wyrazu, zdjęcia mają właśnie taki charakter.

Tango odkrywa nas krok po kroku – to nie my, lecz ono nas wybiera… /K. Mazurek ‘Osiem kroków tanga’/

Tango pojawiło się w moim życiu mniej więcej w tym samym momencie, kiedy zadecydowałam, że zawodowo zajmę się fotografią. Kiedy więc w trakcie moich studiów podyplomowych mieliśmy wybrać temat zdjęć do obrony, nie miałam żadnych wątpliwości, że będzie to właśnie tango – temat był mi bliski, a same zdjęcia tańczących dawały mi niesamowitą radość. Zabierałam więc na milongi nie tylko buty…ale też aparat. Z pośród wielu kadrów wybrałam 12 – ułożone w jednej linii zdjęcia w formie kwadratów, to podsumowanie tego projektu… no może nie projektu – ale jego części 😉 mam bowiem nadzieję, że nadal będę mogła fotografować przepięknych tangeros i to nie tylko w Poznaniu.

Wystawa odbyła się w ramach Dancing FairPlayce  w dniu 21 sierpnia 2019′. Połączona była z milongą, w trakcie której można było zobaczyć – jak tańczy się tango, poczuć jego klimat i czar.

Zapraszam do obejrzenia krótkiego filmiku, który oddaje radość, jaka towarzyszyła mi  tego wieczoru: https://www.youtube.com/watch?v=HF40Xc0rw1w&t=9s